IPD25N06S2-40ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPD25N06S2-40ATMA1
JLCPCB Part #
C3289156
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 18nC@10V 29A 40mΩ@13A,10V 4V@26uA 513pF@25V 55V 68W TO-252 MOSFETs ROHS