IPW90R340C3XKSA1
MFR.Part #
IPW90R340C3XKSA1
JLCPCB Part #
C3289077
Package
TO-247-3-21
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 15A 2.4nF@100V 208W 3.5V@1mA 340mΩ@9.2A,10V 900V 94nC@10V TO-247-3-21 MOSFETs ROHS