SPW16N50C3FKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
SPW16N50C3FKSA1
JLCPCB Part #
C3289074
Package
TO-247-3-1
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.6nF@25V 160W 16A 280mΩ@10A,10V 3.9V@675uA 560V 66nC@10V TO-247-3-1 MOSFETs ROHS