IPW50R140CPFKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPW50R140CPFKSA1
JLCPCB Part #
C3289073
Package
TO-247-3-1
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 110pF 140mΩ@10V 192W 2.54nF 230pF 23A 3.5V 48nC@10V 500V N-Channel TO-247-3-1 MOSFETs ROHS