IPW65R070C6FKSA1
MFR.Part #
IPW65R070C6FKSA1
JLCPCB Part #
C3289072
Package
TO-247-3-1
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 170nC@10V 3.5V 3.9nF 391W 53.5A 650V 70mΩ@10V TO-247-3-1 MOSFETs ROHS