IPW60R165CPFKSA1
MFR.Part #
IPW60R165CPFKSA1
JLCPCB Part #
C3289069
Package
TO-247-3-1
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 165mΩ@12A,10V 192W 21A 2nF@100V 3.5V@790uA 52nC@10V 600V TO-247-3-1 MOSFETs ROHS