IPA60R299CPXKSA1
MFR.Part #
IPA60R299CPXKSA1
JLCPCB Part #
C3288997
Package
TO-220-3-31
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.1nF@100V 11A 299mΩ@6.6A,10V 29nC@10V 3.5V@440uA 33W 600V TO-220-3-31 MOSFETs ROHS