IPP029N06NAK5A1
MFR.Part #
IPP029N06NAK5A1
JLCPCB Part #
C3288942
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 2.8V@75uA 2.9mΩ@10V,100A 24A、100A 3W、136W 4.1nF@30V 56nC@10V 60V TO-220-3 MOSFETs ROHS