IPG20N06S2L50ATMA1
MFR.Part #
IPG20N06S2L50ATMA1
JLCPCB Part #
C3288882
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 17nC@10V 2 N-Channel 20A 2V@19uA 50mΩ@15A,10V 51W 55V 560pF@25V TDSON-8 MOSFETs ROHS