IPG20N04S408AATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPG20N04S408AATMA1
JLCPCB Part #
C3288863
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃ 2 N-Channel 2.94nF 20A 36nC@10V 39pF 40V 4V 65W 7.6mΩ@10V 720pF N-Channel TDSON-8 MOSFETs ROHS