IAUC80N04S6N036
MFR.Part #
IAUC80N04S6N036
JLCPCB Part #
C3288836
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.338nF 22nC@10V 31pF 3V 40V 424pF 5.1mΩ@7V 50W 80A N-Channel TDSON-8 MOSFETs ROHS