IAUC60N04S6L039ATMA1
MFR.Part #
IAUC60N04S6L039ATMA1
JLCPCB Part #
C3288835
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.179nF 20nC@10V 2V 30pF 337pF 40V 42W 5.9mΩ@4.5V 60A N-Channel TDSON-8 MOSFETs ROHS