IAUS300N08S5N011ATMA1
MFR.Part #
IAUS300N08S5N011ATMA1
JLCPCB Part #
C3288788
Package
HSOG-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.1mΩ@10V 130pF 16.25nF 2.6nF 231nC@10V 3.8V 300A 375W 80V N-Channel HSOG-8 MOSFETs ROHS