BSZ075N08NS5ATMA1
MFR.Part #
BSZ075N08NS5ATMA1
JLCPCB Part #
C3279280
Package
TSDSON-8
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 2.08nF@40V 29.5nC@10V 3.8V@36uA 40A 69W 7.5mΩ@20A,10V 80V TSDSON-8 MOSFETs ROHS