IPB240N03S4LR9ATMA1
MFR.Part #
IPB240N03S4LR9ATMA1
JLCPCB Part #
C3279274
Package
TO-263-7-3
Description
-55℃~+175℃ 0.92mΩ@10V 1 N-channel 2.2V 20.3nF 231W 240A 300nC@10V 30V 320pF 4.55nF N-Channel TO-263-7-3 MOSFETs ROHS