IPB160N04S4H1ATMA1
MFR.Part #
IPB160N04S4H1ATMA1
JLCPCB Part #
C3279265
Package
TO-263-7-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 1.6mΩ@100A,10V 10.92nF@25V 137nC@10V 160A 167W 40V 4V@110uA TO-263-7-3 MOSFETs ROHS