IPB60R145CFD7ATMA1
MFR.Part #
IPB60R145CFD7ATMA1
JLCPCB Part #
C3279239
Package
TO-263
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.33nF@400V 145mΩ@6.8A,10V 16A 31nC@10V 4.5V@340uA 600V 83W TO-263 MOSFETs ROHS