IPB80N06S2L06ATMA2
MFR.Part #
IPB80N06S2L06ATMA2
JLCPCB Part #
C3279228
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 150nC@10V 250W 2V@180uA 3.8nF@25V 55V 6mΩ@69A,10V 80A TO-263 MOSFETs ROHS