IPB80N06S208ATMA2
MFR.Part #
IPB80N06S208ATMA2
JLCPCB Part #
C3279223
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 2.86nF@25V 215W 4V@150uA 55V 7.7mΩ@58A,10V 80A 96nC@10V TO-263 MOSFETs ROHS