IPB100N04S2L-03ATMA2
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB100N04S2L-03ATMA2
JLCPCB Part #
C3279221
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 100A 230nC@10V 2V@250uA 3.3mΩ@80A,10V 300W 40V 6nF@25V TO-263 MOSFETs ROHS