IPB108N15N3GATMA1
MFR.Part #
IPB108N15N3GATMA1
JLCPCB Part #
C3279183
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 10.8mΩ@83A,10V 150V 214W 3.23nF@75V 4V@160uA 55nC@10V 83A TO-263-3 MOSFETs ROHS