IPI120N06S402AKSA2
MFR.Part #
IPI120N06S402AKSA2
JLCPCB Part #
C3279145
Package
TO-262-3-1
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 120A 15.75nF@25V 188W 195nC@10V 2.8mΩ@100A,10V 4V@140uA 60V TO-262-3-1 MOSFETs ROHS