IPI90N04S402AKSA1
MFR.Part #
IPI90N04S402AKSA1
JLCPCB Part #
C3279117
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 118nC@10V 150W 2.5mΩ@90A,10V 40V 4V@95uA 9.43nF@25V 90A TO-262-3 MOSFETs ROHS