IPD60R600C6ATMA1
MFR.Part #
IPD60R600C6ATMA1
JLCPCB Part #
C3279036
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 20.5nC@10V 3.5V@200uA 440pF@100V 600V 600mΩ@2.4A,10V 63W 7.3A TO-252-3 MOSFETs ROHS