IPD60R3K3C6ATMA1
MFR.Part #
IPD60R3K3C6ATMA1
JLCPCB Part #
C3279031
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.7A 18.1W 3.3Ω@10V 3.5V 4.6nC@10V 600V 93pF TO-252-3 MOSFETs ROHS