IPD050N10N5ATMA1
MFR.Part #
IPD050N10N5ATMA1
JLCPCB Part #
C3279012
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 100V 150W 3.8V@84uA 4.7nF@50V 5mΩ@40A,10V 64nC@10V 80A TO-252-3 MOSFETs ROHS