IPS80R1K2P7AKMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPS80R1K2P7AKMA1
JLCPCB Part #
C3278998
Package
TO-251-3-342
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.2Ω@1.7A,10V 11nC@10V 3.5V@80uA 300pF@500V 37W 4.5A 800V TO-251-3-342 MOSFETs ROHS