IPU80R750P7AKMA1
MFR.Part #
IPU80R750P7AKMA1
JLCPCB Part #
C3278985
Package
TO-251-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 17nC@10V 3.5V@140uA 460pF@500V 51W 750mΩ@2.7A,10V 7A 800V TO-251-3 MOSFETs ROHS