IPS80R900P7AKMA1
MFR.Part #
IPS80R900P7AKMA1
JLCPCB Part #
C3278979
Package
TO-251-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 15nC@10V 3.5V@110uA 350pF@500V 45W 6A 800V 900mΩ@2.2A,10V TO-251-3 MOSFETs ROHS