IPW50R250CPFKSA1
MFR.Part #
IPW50R250CPFKSA1
JLCPCB Part #
C3278936
Package
TO-247-3-1
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.42nF@100V 114W 13A 250mΩ@7.8A,10V 3.5V@520uA 36nC@10V 500V TO-247-3-1 MOSFETs ROHS