IPA60R600C6XKSA1
MFR.Part #
IPA60R600C6XKSA1
JLCPCB Part #
C3278902
Package
TO-220-FP
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 20.5nC@10V 28W 3.5V@200uA 440pF@100V 600V 600mΩ@2.4A,10V 7.3A TO-220-FP MOSFETs ROHS