IPA60R190C6XKSA1
MFR.Part #
IPA60R190C6XKSA1
JLCPCB Part #
C3278893
Package
TO-220-FP
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.4nF 151W 190mΩ@10V 20.2A 3.5V 600V 63nC@10V 85pF TO-220-FP MOSFETs ROHS