SPA11N60CFDXKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
SPA11N60CFDXKSA1
JLCPCB Part #
C3278858
Package
TO-220-3-31
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.2nF@25V 11A 33W 440mΩ@7A,10V 5V@1.9mA 600V 64nC@10V TO-220-3-31 MOSFETs ROHS