IPP048N12N3GXKSA1
MFR.Part #
IPP048N12N3GXKSA1
JLCPCB Part #
C3278841
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 100A 120V 12nF@60V 182nC@10V 300W 4.8mΩ@100A,10V 4V@230uA TO-220-3 MOSFETs ROHS