IPP80N08S406AKSA1
MFR.Part #
IPP80N08S406AKSA1
JLCPCB Part #
C3278825
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 150W 4.8nF@25V 4V@90uA 5.8mΩ@80A,10V 70nC@10V 80A 80V TO-220-3 MOSFETs ROHS