IPP027N08N5AKSA1
MFR.Part #
IPP027N08N5AKSA1
JLCPCB Part #
C3278784
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 120A 123nC@10V 2.7mΩ@100A,10V 214W 3.8V@154uA 8.97nF@40V 80V TO-220-3 MOSFETs ROHS