IPP040N08NF2SAKMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPP040N08NF2SAKMA1
JLCPCB Part #
C3278776
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 22A、115A 3.8V@85uA 3.8W、150W 3.8nF@40V 4mΩ@80A,10V 80V 81nC@10V TO-220-3 MOSFETs ROHS