IPP042N03LGXKSA1
MFR.Part #
IPP042N03LGXKSA1
JLCPCB Part #
C3278773
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 2.2V@250uA 3.9nF@15V 30V 38nC@10V 4.2mΩ@30A,10V 70A 79W TO-220-3 MOSFETs ROHS