IPA60R160P7XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPA60R160P7XKSA1
JLCPCB Part #
C3278751
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.317nF@400V 160mΩ@6.3A,10V 20A 26W 31nC@10V 4V@350uA 600V TO-220 MOSFETs ROHS