BSC028N06NSTATMA1
MFR.Part #
BSC028N06NSTATMA1
JLCPCB Part #
C3278737
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100W 137A 2.8mΩ@10V 3.375nF 3.3V 37nC@10V 56pF 60V 825pF N-Channel TDSON-8 MOSFETs ROHS