IPG20N06S4L14ATMA2
MFR.Part #
IPG20N06S4L14ATMA2
JLCPCB Part #
C3278699
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 13.7mΩ@17A,10V 2 N-Channel 2.2V@20uA 2.89nF@25V 20A 39nC@10V 50W 60V TDSON-8 MOSFETs ROHS