IAUC100N10S5N040ATMA1
MFR.Part #
IAUC100N10S5N040ATMA1
JLCPCB Part #
C3278684
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 100A 100V 167W 3.8V@90uA 4mΩ@50A,10V 5.2nF@50V 78nC@10V TDSON-8 MOSFETs ROHS