IAUC28N08S5L230ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IAUC28N08S5L230ATMA1
JLCPCB Part #
C3278677
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 15.1nC@10V 23mΩ@14A,10V 28A 2V@11uA 38W 80V 867pF@40V TDSON-8 MOSFETs ROHS