IPG20N04S418AATMA1
MFR.Part #
IPG20N04S418AATMA1
JLCPCB Part #
C3278667
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 15nC@10V 18.4mΩ@17A,10V 2 N-Channel 20A 26W 40V 4V@8uA 789pF@25V TDSON-8 MOSFETs ROHS