BSC120N12LSGATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC120N12LSGATMA1
JLCPCB Part #
C3278624
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 10A、68A 114W 120V 12mΩ@34A,10V 2.4V@72uA 4.9nF@60V 51nC@10V TDSON-8 MOSFETs ROHS