IPN50R950CEATMA1
MFR.Part #
IPN50R950CEATMA1
JLCPCB Part #
C3278576
Package
SOT-223
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 10.5nC@10V 231pF@100V 3.5V@100uA 500V 5W 6.6A 950mΩ@1.2A,13V SOT-223 MOSFETs ROHS