IPT60R090CFD7XTMA1
MFR.Part #
IPT60R090CFD7XTMA1
JLCPCB Part #
C3278555
Package
HSOF-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.747nF 160W 28A 33pF 4.5V 42nC@10V 600V 612pF 90mΩ@10V HSOF-8 MOSFETs ROHS