HZA226M035C12T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
HZA226M035C12T-F
JLCPCB Part #
C3275209
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 100mΩ 22uF 35V 5mm 6.1mm 90mA@120Hz ±20% SMD,D5xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS