APXC160ARA270ME60G
MFR.Part #
APXC160ARA270ME60G
JLCPCB Part #
C3274860
Package
SMD,D5xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1.57A@100kHz 1000hrs@105℃ 16V 27uF 45mΩ 5.7mm 5mm Polymer ±20% SMD,D5xL5.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS