HHXD160ARA470ME61G
MFR.Part #
HHXD160ARA470ME61G
JLCPCB Part #
C3274737
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 47uF 5000hrs@105℃ 5mm 6.1mm 80mΩ 90mA@120Hz ±20% SMD,D5xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS